Audi e-tron Forum banner

Nieuwe 2025 Audi RS Etron GT Performance Eigenaar

4.4K views 32 replies 14 participants last post by  cilantrrro  
#1 ·
Ik heb zojuist een nieuwe 2025 RS Etron GT Performance gekocht en wilde een overzicht geven van de ervaring. Dit heeft betrekking op dit specifieke voertuig. Ter achtergrond: ik heb een Audi S4, RS4, RS5, TTRS gehad, bezit momenteel een 2018 Audi R8 en nu een nieuwe Etron.

Op dit moment zijn er geen nieuwe RS Etron GT's in aantocht bij dealers, vanwege de vertraging in de havens door Audi. Dat kan binnenkort versoepeld worden. Nieuwe bestellingen zijn een paar maanden weg. Voor mij betekende dat dat als ik er een wilde kopen, ik de voorraad van de dealer moest nemen. De meeste dealer voorraad zijn fabrieksbestellingen. De overgrote meerderheid van de voertuigen heeft gesmeed carbon. Ik vind persoonlijk dat het gesmede carbon er niet geweldig uitziet op de eTron. Ik ben een fan van gesmeed carbon, maar gewoon niet in deze situatie. Gezien dat, vond ik een voertuig met precies de specificaties die ik zocht. Daytona Grey, met RS Grey pakket, Dynamic Package en rode remklauwen. Er zijn geweldige deals vanuit lease perspectief. Ik kreeg $31.000 korting op het voertuig en de money factor was gelijk aan 1% rente. Zonder aanbetaling kreeg ik een $184.000 eTron voor $1.700 per maand. Veel auto voor een niet al te slechte prijs.

Ik heb hem gekocht in Atlanta, reed een paar dagen door de North Georgia bergen en reed hem toen terug naar mijn huis in Florida.

Over het algemeen is het ontwerp van de auto geweldig. Ik vind dit een van de mooiste auto's die Audi ooit heeft ontworpen. Het interieur is top. Leer met afwijkende stiksels is te vinden op bijna elk oppervlak van de auto. De overige oppervlakken hebben ofwel alcantara of mat carbon. Een paar afgelegen, onzichtbare oppervlakken hebben een hoogwaardige soft touch plastic.
De zitpositie in de auto is geweldig. Je hebt het gevoel dat je in een cockpit zit en niet op een stoel. De massagestoelen zijn geweldig. De enige fout die ik heb met het interieur, is de moeilijke instap en uitstap vanwege de kleine opening tussen het dak, de A-stijl en de B-stijl. Ik kan erin komen, maar het is iets moeilijker dan in mijn R8 en ongeveer gelijk aan mijn 911 met carbon kuipstoelen. De technologie en functies zijn top. De enige technische functie die ik mis, is een meer actieve zelfrijdende functie zoals BMW heeft. Ik vind ook dat de ingebouwde navigatie niet zo effectief is als die van BMW, vooral de integratie met de HUD en de augmented reality-functie die in nieuwe BMW's te vinden is. Verder is het geweldig. Een functie die niemand heeft genoemd, zijn de metalen "shifters" achter het stuur. Hoewel dit niet echt shifters zijn maar worden gebruikt om de regeneratie te verhogen of te verlagen, is het belangrijkste hier dat ze van metaal zijn. Jaren en jaren en jaren is Audi bekritiseerd voor het plaatsen van goedkope plastic shifters op hun performance auto's. Zelfs mijn R8 heeft dezelfde plastic shifters als een A3. Welnu, de eTron bewijst dat Audi geweldige metalen shifters kan bouwen die passen bij de look en feel van hun performance voertuigen. Nu hoeven ze het alleen nog maar in hun RS-lijnen te plaatsen.

Een ding dat ik echt leuk vind aan dit voertuig, is dat het opvalt. Er zijn Taycans overal. Maar je ziet nauwelijks Etrons en als je ze ziet, zie je nauwelijks RS Etrons. Deze auto ziet er beter uit dan een Taycan, is zeldzamer en presteert nu met 2025 op hetzelfde niveau als de Taycan Turbo S en GT qua dynamiek. Tot nu toe erg blij met de aankoop.

Bereik. Ik reed van Helen, GA naar Jacksonville, FL. Ik stopte een keer in Valdosta om gratis te tanken bij een Electrify America station. Het duurde 16 minuten. Ongeveer 5 minuten meer dan een toiletpauze en een drankje halen. Het was een soepele en efficiënte ervaring. Ik haalde ongeveer 320 mijl bereik uit het voertuig, waarbij ik ongeveer 5 mijl boven de snelheidslimiet reed. Meestal op de snelweg in de efficiëntiemodus. Best tevreden met het bereik. Zet hem in RS performance en het bereik gaat het raam uit.

Zoals anderen al hebben gezegd, ja, erg snel. Aanzienlijk sneller dan mijn Supercharged R8 met V-10. Stuurt geweldig en stopt geweldig. Zeer precies voertuig. Over het algemeen blij in mijn eerste week als eigenaar.
 
#3 ·
Active ride werkt goed. Ik heb het nog niet volledig kunnen testen en ervaren, maar ja, houdt de auto ongelooflijk vlak, maar tegelijkertijd helemaal niet stijf. Ik heb comfort entry aangezet. Ik vind het fijn. Het veert de auto heel snel omhoog. Het enige wat ik niet leuk vind, is dat hij bij het weer zakken op het hogere comfortniveau komt. Dit is muggenzifterij, maar ik vind het geweldig hoe de etron in Dynamic Mode, RS Performance, zit. Zeer kleine opening tussen wiel en spatbord. Maar nogmaals, best muggenzifterig.
 
#4 ·
Ik ben het eens met het aantal Taycans versus E-tron GT's, zelfs hier in Sarasota, FL, waar 911's letterlijk de Toyota Camry's van sportwagens zijn (lees: populair). De stijl zal veel bekijks trekken en zelfs video's/foto's ervan in het verkeer, omdat velen niet weten wat het is, aangezien het een zeldzame verschijning is. Ik dacht dat mijn TT-RS (Daza, kleur Turbo Blue) hier een zeldzame verschijning was, maar mijn RS e-tron GT krijgt veel meer kijkers/foto's in het verkeer.
 
#7 ·
Het is interessant dat ze de leaseconstructie zo drastisch hebben veranderd sinds hun grote push vorig jaar.
Begin 2024 werd de korting volledig gedaan via kortingen en prijsplannen, terwijl de MF op markt+ werd gehouden. Het was gebruikelijk om 30-35% korting op de adviesprijs van RS te krijgen, maar met een equivalente MF van 7-8%.
 
#9 ·
Ik heb net een nieuwe 2025 RS Etron GT Performance gekocht en wilde een overzicht geven van de ervaring. Dit heeft betrekking op dit specifieke voertuig. Ter achtergrond: ik heb een Audi S4, RS4, RS5, TTRS gehad, heb momenteel een 2018 Audi R8 en nu een nieuwe Etron.

Op dit moment zijn er geen nieuwe RS Etron GT's in aantocht bij dealers, vanwege de stop bij de havens door Audi. Dat kan binnenkort versoepeld worden. Nieuwe bestellingen zijn een paar maanden weg. Voor mij betekende dat, als ik er een wilde kopen, ik de voorraad van de dealer moest nemen. De meeste dealer voorraad zijn fabrieksbestellingen. De overgrote meerderheid van de voertuigen heeft gesmeed carbon. Persoonlijk vind ik het gesmede carbon er niet geweldig uitzien op de eTron. Ik ben een fan van gesmeed carbon, maar gewoon niet in deze situatie. Gezien dat, vond ik een voertuig met precies de specificaties die ik zocht. Daytona Grijs, met RS Grijs pakket, Dynamic pakket en rode remklauwen. Er zijn geweldige deals gaande vanuit een lease perspectief. Ik kreeg $31.000 korting op het voertuig en de money factor was gelijk aan 1% rente. Zonder aanbetaling kreeg ik een $184.000 eTron voor $1.700 per maand. Veel auto voor een niet al te slechte prijs.

Ik heb hem gekocht in Atlanta, reed een paar dagen door de bergen van North Georgia en reed toen terug naar mijn huis in Florida.

Over het algemeen is het ontwerp van de auto geweldig. Ik vind dit een van de mooiste auto's die Audi ooit heeft ontworpen. Het interieur is top. Leder met afwijkende stiksels is te vinden op bijna elk oppervlak van de auto. De overige oppervlakken hebben ofwel alcantara of mat carbon. Een paar afgelegen, onzichtbare oppervlakken hebben een hoogwaardige soft touch plastic.
De zitpositie in de auto is geweldig. Je hebt het gevoel dat je in een cockpit zit en niet op een stoel. De massagestoelen zijn geweldig. De enige fout die ik heb met het interieur, is de moeilijke instap en uitstap door de kleine opening tussen het dak, de A-stijl en de B-stijl. Ik kan er wel in, maar het is iets moeilijker dan in mijn R8 en ongeveer gelijk aan mijn 911 met carbon kuipstoelen. De technologie en functies zijn top. De enige technische functie die ik mis, is een meer actieve zelfrijdende functie zoals BMW heeft. Ik vind ook dat de ingebouwde navigatie niet zo effectief is als die van BMW, vooral de integratie met de HUD en de augmented reality-functie die in nieuwe BMW's te vinden is. Verder is het geweldig. Een functie die niemand heeft genoemd, zijn de metalen "shifters" achter het stuur. Hoewel dit niet echt shifters zijn, maar worden gebruikt om de regeneratie te verhogen of te verlagen, is het grote ding hier dat ze van metaal zijn. Jarenlang is Audi bekritiseerd voor het plaatsen van goedkope plastic shifters op hun performance auto's. Zelfs mijn R8 heeft dezelfde plastic shifters als een A3. Welnu, de eTron bewijst dat Audi geweldige metalen shifters kan bouwen die passen bij de look en feel van hun performance voertuigen. Nu hoeven ze ze alleen nog maar in hun RS-lijnen te plaatsen.

Een ding dat ik echt leuk vind aan dit voertuig, is dat het opvalt. Taycans zijn overal. Maar je ziet nauwelijks Etrons en als je ze ziet, zie je nauwelijks RS Etrons. Deze auto ziet er beter uit dan een Taycan, is zeldzamer en presteert nu met 2025 qua dynamiek op hetzelfde niveau als de Taycan Turbo S en GT. Zeer tevreden met de aankoop tot nu toe.

Bereik. Ik reed van Helen, GA naar Jacksonville, FL. Ik stopte een keer in Valdosta om gratis te tanken bij een Electrify America station. Het duurde 16 minuten. Ongeveer 5 minuten meer dan een toiletpauze en een drankje nemen. Het was een soepele en efficiënte ervaring. Ik haalde ongeveer 320 mijl bereik uit het voertuig, waarbij ik ongeveer 5 mijl boven de snelheidslimiet reed. Meestal op de snelweg in de efficiëntiemodus. Best tevreden met het bereik. Zet hem in RS performance en het bereik gaat het raam uit.

Zoals anderen al hebben gezegd, ja, erg snel. Aanzienlijk sneller dan mijn Supercharged R8 met V-10. Rijdt geweldig en stopt geweldig. Zeer precies voertuig. Over het algemeen tevreden in mijn eerste week als eigenaar.
Gefeliciteerd met de e-tron en bedankt voor de review. Na 3 maanden eigenaar te zijn (en geen eerdere Audi's of elektrische voertuigen te hebben gehad) ben ik ook erg blij met mijn RS.
 
#11 ·
Kan iemand reageren die een normale 522 pk GT heeft gehad en naar de 2025 is gegaan met de 670 pk of de RS van eerdere jaren met vergelijkbare pk's en het verschil in lanceringsgevoel en het middenbereik van 50-100 mph beschrijven dat ik zou opmerken als ik zou upgraden? Ik ben erg benieuwd
Ik ben overgestapt van een '22 GT naar een '25 RS GT Performance.

Lancering: Compleet anders. De GT voelt snel aan, maar ik zou het vergelijken met een meer plotselinge versie van wat mijn oude ICE-auto's deden. De RS GT is waanzinnig: ik was er totaal niet op voorbereid hoe bruut het was toen ik het voor het eerst deed en vergat helemaal te ademen. Zoiets heb ik nog nooit gevoeld. G-Meter zei dat ik 1,24G aantikte.

Middenbereik 50-100 mph: Veel beter. De GT leek blij om 70 km/u te bereiken, maar daarna voelde het alsof het moeite kostte om 100 km/u te bereiken (niet worstelen, maar het duurde zeker even). Voor de RS GT is het moeiteloos om 100 km/u te bereiken, zowel bij de lancering als op snelheid bij het inhalen.
 
#12 ·
Gefeliciteerd! Ik heb ook een 2025 RS e-tron GT geleased, 10% korting, $7500 leasekorting, $5000 customer cash voor de maand mei. De standaard money factor is 0,00103 voor 36/10k mijl, wat overeenkomt met 2,5%. Men zou het Audi Care pakket kunnen toevoegen om de restwaarde met 1% te verhogen en daadwerkelijk geld te "besparen", aangezien het pakket $1349 kost. De maandelijkse leasebetaling zou ongeveer 1750 dollar zijn, maar er is ongeveer 2500 dollar vooraf nodig om belastingen en kosten te dekken.

Ik weet niet zeker hoe iemand 1700 dollar krijgt zonder aanbetaling op een MSRP van 184.000 dollar.
 
#13 ·
Gefeliciteerd! Ik heb ook een 2025 RS e-tron GT geleased, 10% korting, $7500 leasekorting, $5000 klantkorting voor de maand mei. De standaard money factor is 0,00103 voor 36/10k mijl, wat overeenkomt met 2,5%. Men zou het Audi Care-pakket kunnen toevoegen om de restwaarde met 1% te verhogen en daadwerkelijk geld te "besparen", aangezien het pakket $1349 kost. De maandelijkse leasebetaling zou ongeveer $1750 zijn, maar er is ongeveer $2500 vooraf nodig om belastingen en kosten te dekken.

Ik weet niet zeker hoe je $1700 krijgt zonder aanbetaling op een MSRP van $184k.
Andere maand, andere incentives.
Hogere dealer korting.
Returning Audi EV buyer incentive.
Mogelijk verschillende restwaarde voor Performance en reguliere RS.

Veel potentiële variabelen.
 
#18 ·
#24 ·
Vernieuwen ze de auto voor 2026? Enige info
Ze hebben hem net vernieuwd voor 2025, en hij deelt een platform met de Porsche Taycan, en de Porsche heeft geen vernieuwingen aangekondigd, dus ik zou verrast zijn als de 2026 meer is dan alleen een paar bugfixes en misschien een nieuwe kleur ...
Ik zou 4:1 kansen nemen dat dat klopt. Maar niet 100:1 :-D
 
#31 · (Edited)
Een paar maanden geleden bladerde ik op de Swapalease-website en kwam ik een 2024 RS e-tron GT tegen met slechts 3.300 mijl op de teller. Inclusief belastingen betaal ik $987/maand voor een auto met een sticker van $159k, inclusief Audicare en gepland onderhoud. Ik woon in Zuid-Florida en had helaas de kosten van het transport van de auto uit Noord-Californië. Oorspronkelijk een leasecontract van twee jaar, heb ik nog 16 maanden te gaan, hoewel ik het met Audi Financial met maximaal 6 maanden kan verlengen. Genoeg over de cijfers. Ik geniet echt van de auto. Suzuka grijs met zwart (eigenlijk donkergrijs) interieur. Ik krijg wel wat blikken als ik voor een stoplicht sta. Vorige week kreeg ik nog twee complimenten van mensen die op parkeerplaatsen langskwamen. Ik vind de looks van de Porsche Taycan wel mooi, maar je ziet ze overal. De auto rijdt geweldig. Erg snel en meer dan capabel qua handling, gezien het gewicht. Op 67-jarige leeftijd is het in- en uitstappen van de auto een beetje een uitdaging met rugklachten, maar ik ben het aan het uitzoeken. Ik vind het geweldig dat ik niet naar remstof hoef te kijken tussen de tweewekelijkse wasbeurten door. De airconditioning werkt geweldig, zelfs in de hete zomers van Florida. Indien goed ingesteld, is het geluidssysteem eigenlijk best wel goed, vooral bij het streamen van mijn muziek. Al met al is de RS e-tron GT een van mijn favoriete auto's die ik heb gereden, inclusief verschillende 911's en de auto waar ik net uitkwam, een 2021 MB C63S cabriolet. Ik denk dat EV's de komende jaren (hopelijk) een herhaalde aankoop/lease zullen worden.
 
#32 ·
Ik was een paar maanden geleden aan het browsen op de Swapalease-website en kwam een 2024 RS e-tron GT tegen met slechts 3.300 mijl op de teller. Inclusief belasting betaal ik $987/maand voor een auto met een sticker van $159k, inclusief Audicare en gepland onderhoud. Ik woon in Zuid-Florida en had helaas de kosten van het vervoeren van de auto vanuit Noord-Californië. Oorspronkelijk een leasecontract van twee jaar, heb ik nog 16 maanden te gaan, hoewel ik het met Audi Financial met maximaal 6 maanden kan verlengen. Genoeg over de cijfers. Ik geniet echt van de auto. Suzuka grijs met zwart (eigenlijk donkergrijs) interieur. Ik krijg wel wat blikken als ik voor een stoplicht sta. Vorige week nog kreeg ik twee complimenten van mensen die op parkeerplaatsen langskwamen. Ik vind de looks van de Porsche Taycan wel mooi, maar je ziet ze overal. De auto rijdt geweldig. Erg snel en meer dan capabel qua handling gezien het gewicht. Op 67-jarige leeftijd is het in- en uitstappen van de auto een beetje lastig met rugklachten, maar ik ben het aan het uitzoeken. Ik vind het geweldig dat ik geen remstof hoef te zien tussen de tweewekelijkse wasbeurten. De airconditioning werkt geweldig, zelfs in de hete zomers van Florida. Indien goed ingesteld, is het geluidssysteem eigenlijk best goed, vooral bij het streamen van mijn muziek. Al met al is de RS e-tron GT een van mijn favoriete auto's die ik heb gereden, inclusief verschillende 911's en de auto waar ik net uit kwam, een 2021 MB C63S cabriolet. Ik denk dat EV's de komende jaren (hopelijk) een herhaalde aankoop/lease zullen worden.
Als je lease afloopt, bekijk dan een '25 met active ride voor comfortabele instap. Geniet van de auto